PostHeaderIcon Jaká plastová okna zvolit, čím se při výběru řídit

Prvním krokem při výběru plastových oken by měl být výběr materiálu. Mezi tři základní materiály patří: plast, dřevo a hliník. V naší firmě převládá plast s cca 89% a v celkové míře na našem trhu asi 75%. Zbytek patří dřevu a hliníku.

Dřevěná okna

Dřevěná okna (eurookna) se používají např., pokud se jedná o rekonstrukci památkově chráněné budovy a jiná nejdou použít. S kvalitními eurookny získáte přidanou hodnotu přírodního ekologicky vyráběného výrobku a elegantní vzhled tradičního materiálu. Je však nutné počítat s dalšími vícenáklady na údržbu. Dodavatelé eurooken doporučují 1-2 x ročně provézt ošetření laku impregnačním prostředkem a také je nutné počítat s celkovou repasí (odborné obroušení a nanesení nového laku ) po cca 10 letech v závislosti na umístění oken. Cena kvalitních eourooken pak bývá o 50 až 100 % vyšší než u oken plastových.

Plastová okna

Plastová okna se oproti dřevěným oknům jednoznačně vyznačují nižší cenou a také jsou daleko méně náročná na údržbu. V dnešní době jsme schopni zákazníkům nabídnout různé tvary profilů a také barevnou rozmanitost. Funkčnost plastových oken je na našem trhu vesměs shodná s konkurencí. Fenoménem posledních let byl pak počet komor, které daný systém obsahuje. V dnešní době se standard u plastových profilů zastavil na 5-ti komorovém systému. V Okno přitom nabízí 6-ti komorový profil Gealan. Důležitější než počet komor daného systému (i když to s tím nepřímo souvisí) je však tepelná izolace okna a stavební hloubka profilu. Na co volit sedmi komorový systém, který má stejnou stavební hloubku jako pěti komorový a stejnou tepelnou izolaci??? V tomto bodě je myšlena tepelná izolace celého okna, čili profilu včetně použitého skla. Stavební hloubkou je šířka profilu, která je důležitá pro odolnost proti kroucení popř. jiné deformaci zabudovaného okna.

V poslední době řada výrobců nabízí nové profilové systémy pro nízkoenergetické domy se stavební hloubkou 80-90mm, které nabízí izolaci Uw =1,1-0,9 W/m2K . Celková izolace okna s trojsklem potom dosahuje pod Uf nižší než 0,8 W/m2K což je standard pro nízkoenergetické domy.

Dalším důležitým kritériem je pak skutečnost, zda se jedná o „prvoplast“ nebo „recyklát“ dovezený ze zahraničí (Polska). Po otevření hranic a možnosti obchodování v rámci EU dovážejí některé společnosti profily s PL, popřípadě jiných východních států, které jsou vyrobené buď z recyklovaných materiálů nebo jsou jinak ochuzené, například na měrné hmotnosti (což laik nezjistí). Okna vyrobená z takto ochuzených materiálů pak často nemají deklarované vlastnosti.

aktuálně

Zimní slevy již nyní !!
K množstevním slevám další snížení ceny 3-5% dle rozsahu nabídky .
Více zde...

Zelená úsporám
V okno s.r.o. je registrováno jako výrobce i dodavatel v programu ZELENÁ ÚSPORÁM .
Více zde...

Kontakty
an image
V Okno s.r.o.
Kroměříž, Skaštice 149
Email: info@v-okno.cz

Tel: (+420) 573 341 992
Fax: (+420) 573 331 959