PostHeaderIcon Sklo a plastová okna

Sklo tvoří největší plochu celého plastového okna, je tedy velmi důležité vědět, jaké sklo zvolit. Dle stávajících norem musí celé plastové okno včetně skla splňovat podmínku, že tepelná izolace nesmí přesáhnout hodnotu U = 1,7. Toto číslo údává tepelnou propustnost okna, tedy kolik okno propustí energie. Dnes výrobci nabízí jak dvojskla, jenž jsou vyplněna vzduchvou mezerou, tak i trojskla, jejichž tepelná úspora může být až 45% (platí po U=1,1 a U=0,6 W/m2K). Zda se vyplatí investice do trojskel zjistíte z kalkulace úspor na našich oficiálních stránkách stránkách.

Dané tepelné izolace je dosáhnuto pokovení venkovního skla a napuštěním izolačního dvojskla speciálním plynem – ARGONEM. To však není vše. V dnešní době maji stadradně dodávaná skla zvukový útlum 32 dB. Tzn. Kolik hluku je dané okno schopno zadržet. Dnešní technologie však umožňuje výrobu skel s daleko vyšším útlumem. Proto pokud máte okna situována do prostoru se zvýšeným hlukem jako např. k železnici, rušné silnici atd., zvolte si sklo z vyšším zvukovým útlumem a uvidíte, že Vaše volba byla správná.

Pokud si nepřejete, aby k Vám někdo viděl a nechcete použít např. žaluzie, můžete si zvolit ze široké škály ornamentálních skel, která propustí dostatečné množství světla, ale jsou neprůhledná. Každý z výrobců oken Vám rád nabídne širokou škálu k výběru k Vaší spokojenosti.

Posledním důležitým kritériem je bezpečnost, kde si v rámci zabezpečení může vybrat ze speciálního nerozbitného lepeného skla, až na úroveň neprůstřelných skel nebo můžete zvolit drátosklo, které je dostatečně pevné a odradí již pouhým pohledem. Samozřejmě lze jednotlivé typy skel kombinovat, je jen na Vás, který typ zvolíte a vyberete.

aktuálně

Zimní slevy již nyní !!
K množstevním slevám další snížení ceny 3-5% dle rozsahu nabídky .
Více zde...

Zelená úsporám
V okno s.r.o. je registrováno jako výrobce i dodavatel v programu ZELENÁ ÚSPORÁM .
Více zde...

Kontakty
an image
V Okno s.r.o.
Kroměříž, Skaštice 149
Email: info@v-okno.cz

Tel: (+420) 573 341 992
Fax: (+420) 573 331 959